czwartek, 31 marca 2016


No dobrze... Nie będę przedłużała tego wstępu, tylko od razu powiem, że zostałam wytypowana do tej akcji już jakiś czas temu przez Jessie z lifting-pages. Powinnam streścić krótko, na czym polega LBA, jednak jestem z natury leniwym człowiekiem, więc po prostu skopiuję zasady z internetu. Nie znam także wielu blogów, a jeśli jakieś obserwuję, to wątpię, że osoby je prowadzące, miały świadomość o moim istnieniu, więc u mnie ta akcja chyba zamknie koło... Przepraszam, droga Jessie.


,,Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za dobrze wykonaną robotę. Po przyjęciu LBA należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował. Obowiązkiem jest też wklejenie znaku LBA do wpisu".

A teraz przejdźmy do pytań...
1. Twój ulubiony kolor to?
Nie posiadam chyba ulubionego, jednak jeśli musiałabym wybierać, to decyzja wypadłaby na każdy odcień niebieskiego.
2. A teraz ulubiona książka?
Hmm... I tu się zaczyna problem, ponieważ jest ich kilka, lecz jeśli miałaby być to ostatnio przeczytana to wybór padłby na Rywalki Kiery Cass.
3. I ulubiona okładka?
Ej nie. Protestuję ;-; Wszystkie książki,które uwielbiam, mają cudowne okładki. Rywalki, Duma i uprzedzenie, seria Diabelskich Maszyn... Wybór tej jedynej byłby sporym przewinieniem podłóg reszty.
4. Jaka książka zmieniła Twoje życie? Czy istnieje taka?
Może nie zmieniła, ale na pewno zapadła w pamięć. Jabłko Apolejki czytałam kilka razy i za każdym nachodziły mnie refleksje. Uwielbiam ją.
5. Czytasz jedną książkę, czy kilka na raz?
O zgrozo... Czytanie kilku książek na raz to mój książkowy grzech, ale tak już mam. Niekiedy po prostu nudzi mnie któraś i sięgam po następną, a do tego dochodzi jakaś lektura... I właśnie w ten sposób rodzą się prawdziwe stosy zaległości. 
6. Wolisz twarde, czy miękkie okładki?
Lepiej się czyta książki w twardych oprawach, jednak zwykłam kupować te w miękkich, ponieważ są lżejsze i wygodniej jest mi je nosić w torbie bądź plecaku. 
7. Jeden z Twoich nawyków czytelniczych?
Zabawa rogami i brzegami kartek. Podczas czytania książek albo wyginam lekko strony albo robię takie jakby znakowania paznokciami na brzegach. To grzech numer dwa od początków mojego czytania.
8. Od jak dawna uwielbiasz czytać? Trwa to odkąd pamiętasz, czy może miało miejsce niedawno?
Książki czytałam odkąd pamiętam. Cała podstawówka polegała na odwiedzaniu biblioteki i powrotnym jej nawiedzaniu po kilku dniach.
9. Posiadasz swój ulubiony kącik do czytania? Jak tak, to gdzie? 
Nie posiadam. Najczęściej czytam książki przy biurku. Wyjątkami są dni, w których jestem naprawdę zmęczona. Wtedy w grę zaczyna wchodzić łóżko.
10. Irytują Cię obwoluty? Są Ci obojętne? Wolisz, kiedy są?
Szczerze powiedziawszy... Dawno nie czytałam książki z obwolutą. Jednak jeśli tak wygrzebać z pamięci wspomnienie z nią to... Denerwowały mnie.
11. Cytat, który Cię inspiruje?
Od jakiegoś czasu przestałam zwracać uwagę na inspirujące cytaty, ponieważ po jakimś czasie mi się zaczynały nudzić i szukałam czegoś "świeższego". 

Uff, dałam radę :D Tak, jak wspomniałam wyżej, nie nominuję nikogo, ponieważ nie znam wielu (żeby nie powiedzieć żadnych) bookblogerów. Przepraszam jeszcze raz z całego serca i dziękuję Ci Jessie za nominację :)

3 komentarze:

 1. Nie masz za co przepraszać :D Zdecydowanie się nie zawiodłam! Genialne odpowiedzi <3 Ja po prostu kocham niebieski kolor i... TAK, nie tylko mnie denerwują obwoluty ^^
  Pozdrawiam,
  Jessie
  http://lifting-pages.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo niebieski ma to coś! Nie wiesz nawet, ile przekonywałam rodzicielkę, żeby mieć tego koloru ściany w pokoju, hah. Chociaż to miał być granat, no ale coś nie wyszło... ;-;
   Miłych snów, jeśli to jeszcze teraz przeczytasz ;)
   J.

   Usuń
 2. Nominowałam Cię do tagu! Więcej tutaj http://lifting-pages.blogspot.com/2016/04/szpital-dla-ksiazek-tag.html
  Pozdrawiam,
  Jessie :D

  OdpowiedzUsuń