niedziela, 11 stycznia 2015

Anastasia Hopcus- ,,Nawiedzone miasteczko Shadow Hills"

Witam Was drogie Skrzaty,
Z miejsca przepraszam za nieobecność, ale mój internet postanowił wypowiedzieć: ,,Veto!" i nie miałam dostępu do bloga. Ale szybko nadrabiam zaległości...! Jak powszechnie wiadomo- niedawno były świeta- a co za tym idzie: oprócz korespondowania z facebooku czytałam książki. Przedstawię Wam jedną z nich.

Może ktoś z Was kojarzy pisarkę Anastasię Hopcus. Jedno z jej dzieł miałam przyjemność przeczytać. Książka pt. ,,Nawiedzone miasteczko Shadow Hills" jest świetna dla nastolatek, choć sądzę, że dorosłe damy z umiłowaniem do historii miłosnych połączonych z niespodziewanymi zwrotami akcji, też to polubią. :)

Główną bohaterką jest Persephona (pieszczotliwie: Phe). Dziewczyna straciła w tragicznej śmierci na statku swoją siostrę- Atenę. Wiedziała, że ona posiadała różne dziwne i przerażające sny. Teraz te same dręczą Persephonę. Phe czuje, że w jakiś sposób jest z tym związana. Posiadając jedynie pamiętnik i bransoletkę Ateny wyrusza do Shadow Hills, aby rozwiązać mroczną zagadkę swego pochodzenia i związania z tym miejscem. Na miejscu od razu rozpoznaje cmentarz ze swych snów i spotyka Zacha- chłopaka, występującego w jej wizjach. Jakiś czas potem dowiaduje się, że interesują się nią Wypędzeni. W tym momencie może stracić życie.

Czy Persephonie uda się odkryć powiązanie z Shadow Hills? Co się wydarzy między nią a Zachiem? Czy wyjdzie cało ze wszystkich opresji? Okaże się tak wielką inteligencją, że od razu rozszyfruje tajemny kod w książce Rebeki Sampson?
Dowiecie się wszystkiego po przeczytaniu książki :)
Serdecznie ją polecam!

~ Pozdrawiam, Julia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz